Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej i niemiecki europoseł Manfred Weber stwierdził, że wraz z Donaldem Tuskiem walczy o praworządność w Polsce.

W czasie długiej środowej debaty o stanie Unii Europejskiej nie zabrakło wypowiedzi czołowych unijnych polityków. Padło wówczas kilka nawiązań do naszego kraju. Chociażby przewodnicząca KE Ursula von der Leyen mówiła, że UE dostała nauczkę, jeśli chodzi o wojnę na Ukrainie. Wyjaśniła, że należało słuchać krajów naznaczonych bolesnym doświadczeniem.

– Powinniśmy byli słuchać głosów wewnątrz Unii, osób w Polsce, krajach bałtyckich, w całej Europie Środkowo-Wschodniej, które mówiły nam przez wiele lat, że Putin się nie zatrzyma – twierdziła von der Leyen.

Manfred Weber walczy razem z Tuskiem

– Mówię to pod adresem przyjaciół z Polski: my z Donaldem Tuskiem walczymy o praworządność – stwierdził Weber. Jego wypowiedź nie uszła uwadze internautów.

– Weber mówi, że on razem z Donaldem Tuskiem walczy o praworządność w Polsce. Otwarcie już przyznają, że Tusk uczestniczy w atakach na Polskę – czytamy jeden z komentarzy.

Niemiecki polityk kilka tygodni temu proponował, by UE wywarła presję na kraje członkowskie i zmusiła je do dzielenia się gazem z Niemcami.

Przeczytaj również:  "To jest powtórka z PRL-u" . Dobromir Sośnierz krytycznie o pomysłach PiS [WIDEO]

W czasie debaty przemawiała również, była polska premier Beata Szydło, która kładła nacisk na wyciąganie mądrych wniosków z przeszłości. Mówiła o solidarności i współpracy w szczególnie trudnych okolicznościach wojny rozpętanej przez Rosję.

– Dobrze, że przewodnicząca Komisji Europejskiej przyznała Polsce rację w sprawie Rosji, pytanie, czy Unia wyciągnie wnioski – stwierdziła Szydło.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sensacyjny sondaż. „Mamy właściwie remis ze wskazaniem”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Aleksandr Łukaszenka atakuje Polaków na Białorusi. Wpadł na kolejny antypolski pomysł

źródło: TVP.Info / Twitter

(Visited 134 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj