propolski.pl: Niemcy zachwyceni Kaczyńskim i Morawieckim

Niemiecka gazeta zachwycona Kaczyńskim i Morawieckim: „mężowie stanu”

Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński w towarzystwie premierów Czech i Słowenii pojechali do Kijowa. Wszystko w geście solidarności z walczącą z Rosją Ukrainą. Niemiecka gazeta „Bild” jest zachwycona postawą polskich polityków.

O wyjeździe polskich polityków poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Niemieccy dziennikarze ocenili zachowanie premierów Polski, Czech oraz Słowacji, jako „historyczną misję”.

– To jest Europa w swoim najlepszym wydaniu. Znak siły i serca. Znak nadziei dla świata. To dobrze, że ci mężowie stanu z Europy Wschodniej przypominają nam, jak wielkie i nieprzewidywalne jest niebezpieczeństwo zagrażające kontynentowi od wschodniej strony – napisała niemiecka gazeta.

„Bild” przypomniał, że nie jest to pierwszy tego typu krok. Już wcześniej swoją odwagę pokazał prezydent Lech Kaczyński.

– Państwa, które przez dziesięciolecia cierpiały z powodu represji ze strony imperium sowieckiego i jego komunistycznych państw satelickich, nie zapomniały, że tylko jedność, siła i odwaga mogą zapewnić pokój. Taką odwagę zademonstrował już PLK w 2008 r. w Gruzji – przypomina niemiecka gazeta.

– Dla wicepremiera i lidera partii PiS Jarosława Kaczyńskiego ta podróż ma bardzo osobiste znaczenie historyczne. W 2008 roku jego brat Lech Kaczyński udał się do zaatakowanej wówczas przez Rosję Gruzji. Wygłosił tam poruszające przemówienie na temat agresji władz rosyjskich. Przed budynkiem gruzińskiego parlamentu, w obecności 150-tysięcznej manifestacji, Kaczyński ostrzegał: Dzisiaj Gruzja, jutro Ukraina – potem kraje bałtyckie, a potem może kolej na mój kraj: na Polskę – dodaje „Bild”.

Zobacz również: Prezydent Duda apeluje do rodaków: Jeśli czujecie potrzebę walczyć na Ukrainie, idźcie

Zobacz również: Co za dramat! Rosyjska blogerka lamentuje, że straciła dostęp do konta na Instagramie

źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

One thought on “Niemiecka gazeta zachwycona Kaczyńskim i Morawieckim: „mężowie stanu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these