Dziennik Bild opublikował artykuł, którego tytuł brzmi „Tankuj w Polsce!” – Po paliwo opłaca się przyjeżdżać do Polski – obwieścił dziennik w poniedziałkowym wydaniu.

Bild podkreślił, że kupując paliwo na polskiej stacji benzynowej, klienci, którzy przyjeżdżają z Niemiec, muszą zapłacić za litr benzyny dużo mniej, niż u siebie. Chodzi nawet o różnicę 0,58 euro.

Według niemieckiej gazety tankowanie w Polsce po prostu bardziej się opłaca, ponieważ ceny paliwa są tu o wiele niższe. Wywiadu dla gazety udzielili Niemcy, którzy opowiedzieli o swoich zakupach w Polsce.

Jak wiemy podatek paliwowy w Polsce, został zniesiony jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

– Polski rząd chce zapewnić niższe ceny paliw dla swoich obywateli, ale niemieccy kierowcy też chcą zatankować – napisał Bild. Gazeta dodaje, że w Dreźnie za litr benzyny należało zapłacić 1,83 euro, natomiast już w polskim Zgorzelcu było to jedynie 1,25 euro.

– To czysta oszczędność: 0,58 euro różnicy na litrze. Tankując 50-litrowy zbiornik paliwa, można zaoszczędzić więc aż 29 euro – podkreśla Bild. Jeżeli chodzi o olej napędowy, to różnica nie jest już tak bardzo zauważalna i wynosi 0,40 euro za litr.

Przeczytaj również:  Donald Tusk apeluje o złożenie zniczy z powodu 100 tys. ofiar koronawirusa. Miażdżąca odpowiedź internautów

– Zatankowaliśmy 53,03 l benzyny, zaoszczędziliśmy aż 30,75 euro! – powiedzieli dla gazety 36-letni Norman i 19-letni Florian, którzy zabrali za sobą kanister.

Zobacz również: Niemcy: Scholz spotka się z Putinem? Tamtejsze media podają szczegóły

Zobacz również: Tusk rozwścieczył lewicę. Tak mocnych słów nikt się nie spodziewał

źródło: stefczyk.info, DoRzeczy.pl

(Visited 193 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here