propolski.pl: Wojciech Szczęsny miał wypadek

Nie żyje Oleksij Janin. Ukraiński gwiazdor sportu zginął na froncie

Media obiegła przykra wiadomość. W walkach o Mariupol zginął Oleksij Janin, który był ukraińskim gwiazdorem sportu. Mężczyzna odnosił znaczne sukcesy w walce na ringu. Był również mistrzem Ukrainy w kickboxingu i boksie tajskim.

O śmierci sportowca poinformowało ukraińskie Ministerstwo Młodzieży i Sportu. Oleksij Janin poniósł śmierć w nocy z 6 na 7 kwietnia. Ukrainiec z własnej woli wstąpił do Sił Zbrojnych Ukrainy w 2014 roku. Wówczas Rosja zajęła Krym i rozpoczęła walki w Donbasie.

Oleksij Janin do samego końca walczył za swoją ojczyznę. Kiedy zginął jego żona Tamara zdobyła się na poruszające wyznanie w mediach społecznościowych:

— Napisał do mnie gdzieś 3 kwietnia: „Próbuję przeżyć. Wszystko, czego chcę, to przeżyć i wrócić do ciebie”. Teraz rozumiem, że już wiedział, że nie opuści Mariupola żywy. Po prostu nie chciał mi powiedzieć — przyznała żona sportowca.

Oleksij Janin zajmował się boksem od 9. roku życia, natomiast boks tajski zaczął trenować w wieku 21 lat. Praktycznie od razu poczuł, że sport jest jego wielką pasją. Wkrótce został mistrzem Ukrainy w kickboxingu i mistrzem świata w Muay Thai.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Odlot w rosyjskiej telewizji. Dziennikarka wyjaśnia, dlaczego wojna nie jest wojną [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dr Grzesiowski zapowiada kolejny sezon covidowy! Znowu powróci lockdown?

źródło: o2.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these