propolski.pl: Nie żyje

Nie żyje miliarder Dietrich Mateschitz. Był twórcą Red Bulla

W sobotę media obiegła informacja o śmierci Dietricha Mateschitza. Autriacki miliarder zmarł w wieku 78-lat. Był jednym z założycieli przedsiębiorstwa Red Bull GmbH. Wiadomo, że zmagał się z ciężką chorobą.

Informację o śmierci mężczyzny podał Christian Horner, który jest szefem Ref Bull Racing. Z powodu choroby Mateschitz nie pojawiał się publicznie od wielu tygodni.

– Austria straciła swojego najbardziej udanego i innowacyjnego przedsiębiorcę, który przekształcił napój energetyczny Red Bull w markę globalną. Szef Red Bulla ze Styrii i jego firma produkująca napoje od prawie 30 lat wspierają każdą możliwą serię wyścigów samochodowych, od Formuły 1 po Rajdowe Mistrzostwa Świata, NASCAR i DTM Superbike i Motocross World Championships, a także Rajd Dakar jako niezawodny partner dla zespołów fabycznych KTM – przekazał portal Speedweek.com

Mateschitz na produkcji napojów energetycznych zbił prawdziwą fortunę. Marka Red Bull pojawiała się w czasie sportów zimowych, głównie austriackich skoków narciarskich. Koncern chętnie wspiera także sporty ekstremalne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Sueddeutsche Zeitung” krytykuje działania Scholza. „Nie rozumie, że szkodzi Europie”

źródło: Twitter / RMF24

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these