propolski.pl: Kanclerz Scholz

„Sueddeutsche Zeitung” krytykuje działania Scholza. „Nie rozumie, że szkodzi Europie”

„Sueddeutsche Zeitung” skrytykowała działania kanclerza Niemiec Olafa Scholza. Gazeta zarzuca politykowi bardzo złą komunikację w czasie kryzysu.

– W Berlinie, a może mówiąc dokładniej w Urzędzie Kanclerskim, nikt zdaje się nie rozumieć (albo nie chce rozumieć), jak wielkie szkody wyrządzają, podejmowane na własną rękę i sugerujące czasem upartość, decyzje Olafa Scholza – informuje niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung” (SZ).

Autor tekstu zwrócił uwagę, że Europa znalazła się w najgłębszym kryzysie od II wojny światowej. W jego czasie istotna jest komunikacja i informowanie ludzi o bieżącym stanie rzeczy. Tymczasem kanclerz Scholz nie wypełnia należycie tego obowiązku.

– Komunikacja kryzysowa Olafa Scholza na arenie europejskiej ogranicza się zaś do jednego zdania, w najlepszym razie będącego wyrazem ignorancji, a w najgorszym arogancji. A mianowicie, że Niemcy robią wszystko dobrze – przekazano w materiale.

Krytyka niemieckiego kanclerza

– Niemcy robią wszystko dobrze dla Niemiec. Ale dla Europy? Czy to możliwe, że wszyscy unijni partnerzy, którzy nie podzielają opinii Scholza, są głupi? – zapytał jeden z komentatorów.

Ponadto dodał, że w ostatnim czasie nie brakuje tarć i napięć „między Niemcami a częścią wschodnich Europejczyków w sprawie dostaw broni, między Niemcami i wieloma południowymi partnerami w sprawie limitu ceny gazu, między Niemcami a Francją we wszystkich możliwych sprawach”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Boris Johnson przerwał urlop na Karaibach. „Jest gotowy”

źródło: Deutsche Welle

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these