Miliarder Leonid Nevzlin zrzekł się rosyjskiego obywatelstwa

Miliarder Leonid Nevzlin zrzekł się rosyjskiego obywatelstwa: „Kompromitowałem się trzymając ten paszport”

Miliarder Leonid Nevzlin opublikował w mediach społecznościowych wiadomość, że zrzeka się rosyjskiego obywatelstwa. Mowa o rosyjskim biznesmenie, który jest właścicielem 25 proc. akcji Haaretz. Nevzlin od 20 lat mieszka w Izraelu i nie ukrywa swojej niechęci do prezydenta Rosji Władimira Putina.

Miliarder na początku XXI wieku za sprawą krytyki prezydenta musiał wyjechać z Rosji i osiadł w Izraelu. Został wówczas oskarżony o defraudację oraz pranie brudnych pieniędzy. Dodatkowym zarzutem było morderstwo i usiłowanie zabójstwa.

Leonid Nevzlin postanowił zrzec się rosyjskiego obywatelstwa, pisząc:

– Ja, Leonid Nevzlin, rezygnuję z rosyjskiego obywatelstwa. Przez te wszystkie lata, jak wiele innych osób, kompromitowałem się, trzymając ten paszport. Spędziłem prawie 20 lat poza Rosją, ale to właśnie dzięki temu mogłem lepiej obserwować proces gnicia i rozkładu, który tam przebiega – poinformował biznesmen. W jego ocenie wszystko to, za co zabiera się Putin, po prostu umiera.

– Nie chcę być wspólnikiem przestępczego reżimu i wspólnikiem zbrodni przeciwko ludzkości, chociażby mając status obywatela tego państwa. Państwa, które będzie zawsze kompromitowało się jako wyznawca faszystowskiego reżimu – tłumaczył miliarder.

Zobacz również: Ławrow odleciał? „Rosja nie zaatakowała Ukrainy i tak samo nie zaatakuje innych państw”

Zobacz również: Artur Dziambor z Konfederacji stracił cierpliwość. Powiedział, co trzeba zrobić z Putinem [WIDEO]

źródło: o2.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these