Dmitrij Miedwiediew wyszedł z kolejnymi pogróżkami w mediach społecznościowych. Tym razem uderzył w Izrael w sprawie wsparcia militarnego, jakiego to państwo ma zamiar udzielić Ukrainie w reakcji na zaangażowanie Iranu w pomoc Rosji.

Były rosyjski prezydent skomentował słowa, jakie w niedzielę wygłosił izraelski minister do spraw diaspory Izraela Nachman Szaj.

– Dzisiaj rano poinformowano, że Iran przekazuje pociski balistyczne do Rosji. Nie ma wątpliwości, jakie stanowisko powinien zająć Izrael w tym krwawym konflikcie. Nadszedł czas, aby Ukraina otrzymała również od nas pomoc wojskową, taką jak ta, której udzielają jej USA i państwa NATO – napisał Miedwiediew, który od początku konfliktu na Ukrainie zajmuje dość agresywne stanowisko.

To nie pierwszy raz, kiedy groził użyciem broni nuklearnej i obrażał polityków świata zachodniego. Tym razem nie przebierając w słowach, postraszył Izrael.

– Wygląda na to, że Izrael zamierza dostarczać broń reżimowi kijowskiemu. Bardzo lekkomyślny ruch. Zniszczy on wszystkie stosunki międzypaństwowe między naszymi krajami – stwierdził Miedwiediew.

– Wystarczy spojrzeć na symbolikę ich współczesnych popleczników. Jeśli otrzymają broń, to nadszedł czas, aby Izrael ogłosił Banderę i Szuchewycza swoimi bohaterami – dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kurdej-Szatan: „Ja się boję żyć we własnym kraju” [WIDEO]

źródło: Interia

(Visited 178 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj