W kierunku Ziemi leci asteroida, która swoimi rozmiarami mogłaby przyczynić się do ogólnoświatowych kataklizmów. Wielkość asteroidy 7482 (1994 PC1) szacuje się na 1-1,3 kilometra.

Ta masywna asteroida o średnicy ponad kilometra znajdzie się blisko Ziemi jeszcze w 2022 roku. Na szczęście kolizja z tego rozmiaru obiektem jest bardzo mało prawdopodobna.

Asteroida o wspomnianej nazwie została uznana przez NASA za potencjalnie zagrażającą Ziemi i niebezpieczną. Minie ona Ziemię 18 stycznia w odległości 2 milionów kilometrów. Odległość księżyca od Ziemi jest pięciokrotnie mniejsza.

Zgodnie z przewidywaniami NASA, Ziemia będzie wolna od zagrożeń związanych z uderzeniami rozmaitych obiektów przez najbliższych 100 lat. Tym razem mamy szczęście i nie wyginiemy w najbliższej przyszłości jak dinozaury.

Według badań Davidson Institute of Science edukacyjnego ramienia izraelskiego Weizmann Institute of Science, asteroida o rozmiarach większych niż kilometr mogłaby przyczynić się do poważnych kataklizmów na Ziemi.

Zobacz również: Nie uwierzysz, co tym razem zrobił Michał Szpak. Nagranie hitem Internetu [WIDEO]

Zobacz również: Ziobro znalazł odpowiedzialnego za kryzys i podwyżki: „Za jego zdradę Polacy muszą dziś płacić wysokie rachunki”

źródło: jpost.com, NCzas.com, YouTube.com

(Visited 861 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj