Marek Jakubiak, były kandydat na prezydenta był gościem w TVP Info i w ostrym tonie wypowiedział się o Fransie Timmermansie, którego uważa za nastawionego negatywnie wobec Polski.

– Frans Timmermans jest polonofobem, cały czas knuje coś wokół Polski. Wśród 27 państw Unii Europejskiej Polska ponosi największe straty związane z ETS-em (europejski system handlu emisjami CO2, ponieważ nasza gospodarka oparta jest o zasilenie energetyczne pochodzące z węgla. Niemcy dużo wcześniej przeszli na węgiel brunatny i o węglu brunatnym coś się nie mówi – powiedział Marek Jakubiak, który nie ukrywał, że sytuacja w naszym kraju go niepokoi, a szczególnie szalejąca inflacja.

– Natomiast rozchwianie relacji między podażą a popytem spowoduje budowanie sztucznej inflacji w Polsce, która, tak czy owak będzie miała negatywny wpływ na kieszeń Polaka. Dlatego my musimy się przeciwstawić, tupnąć wreszcie nogą – dodał były kandydat na prezydenta.

Według polityka „nie może być tak, że my jesteśmy krzywym drzewem, po którym byle jaka koza europejska skacze”.

– Timmermans, który absolutnie jest jakimś polonofobem, cały czas knuje coś na około Polski – skwitował Jakubiak. Ponadto odniósł się do Nord Stream 2 mówiąc, że projekt ten „na samym końcu jest wynikiem przychodu niemieckiego, a nie rosyjskiego”.

Przeczytaj również:  Dr Włodzimierz Bodnar zakłada partię. W programie zapowiada koniec pandemii

– Zastanówcie się nad tym, kto korzysta na monopolu gazu, który ma być jedynym źródłem energii w Europie. Już pomijam fakt, że to jest absolutna abstrakcja i bzdura, że elektrownie atomowe mogą wyeliminować ten monopol – mówił Jakubiak oceniając, że Niemcom to się wcale nie spodoba.

Zobacz również: Morawiecki o zablokowaniu przez Facebooka konta Konfederacji: „Nie ma i nie będzie na to zgody polskiego rządu”

Zobacz również: Macron wkurzył niezaszczepionych, mówiąc, że nie są dla niego obywatelami. Internauci nie kryją oburzenia

źródło: DoRzeczy.pl, TVP.Info

(Visited 689 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here