Polityka Emmanuela Macrona stale traci na jakości. Jego rządy nie podobają się coraz większej liczbie obywateli, którzy zauważają niekompetencję prezydenta. Działania polityka oceniane są również jako wymierzone przeciwko wartościom narodowym i tradycjom.

Studencka organizacja prawicowa „L’Etiudiante Libre” zauważyła, że: „Jest czwartek, 26 grudnia 2019 r., a Emmanuel Macron nie wygłosił jeszcze ani słowa do chrześcijan z okazji święta Bożego Narodzenia. Dziwne, biorąc pod uwagę jego słowa o innym święcie religijnym…”. 

20 czerwca 2017 roku prezydent Francji umieścił na Twitterze wpis, w którym wyraził poparcie dla innego wyznania.

— Iftar to chwila dzielenia się. Tego wieczora dzielę się ze społecznością francuskich muzułmanów — napisał Macron.

Teraz mamy Boże Narodzenie, a polityk nie wspomniał o tym wydarzeniu ani słowa. Jak wynika z wpisów zamieszczonych przez Macrona, ostatni dotyczący Wigilii pochodzi z 20 grudnia i dotyczy czasu spędzonego z żołnierzami w Abidżanie. Nie pojawiły się też żadne świąteczne życzenia na oficjalnej stronie Pałacu Elizejskiego.

Milczenie francuskiego prezydenta nie przeszło niezauważone. Oburzenie dało się zauważyć szczególnie w mediach społecznościowych i podczas przemówienia premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona.

Głos zabrał także eurodeputowany RN Jordan Bardella, który napisał, że Macron jest zwolennikiem tylko złych wieści i dodał: „Boże Narodzenie to moment bezcenne dla milionów ludzi, bez względu na to, czy są chrześcijanami, czy nie. Jest to część dziedzictwa, które Prezydent Republiki powinien chronić”.

Bardella dostrzegł, że Macron skomentował koniec Ramadanu, a jego milczenie w Boże Narodzenie nie jest przypadkowe.

Również Fabien Lombard z prawicowej partii Debout la France ocenił, że „kiedy zna się potencjał Emmanuela Macrona w zakresie komunikacji, nie można nie zauważyć, że brak świątecznych życzeń nie jest zwykłym przeoczeniem”.

Brak życzeń wytykali prezydentowi Francji zwykli obywatele, którzy dali upust emocjom w Internecie.

źródło: nczas.com

(Visited 342 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj