propolski.pl: Prezydent Zełenski

„Kroki na drodze ku zwycięstwu”. Zełenski rozmawiał z Bidenem

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że przeprowadził rozmowę przez telefon z amerykańskim prezydentem Joe Bidenem. Politycy pochylili się nad tematem wojny na Ukrainie, omawiając dalsze niezbędne kroki, które mogłyby doprowadzić do zwycięstwa.

„Przeprowadziłem wspaniałą rozmowę z prezydentem USA. Podziękowałem za niezachwiane amerykańskie wsparcie dla ukraińskiego narodu – w kwestii bezpieczeństwa i finansów” – przekazał ukraiński przywódca Twitterze.

Zełenski dodał, że dyskutował z prezydentem USA w kwestii „dalszych kroków na drodze do pokonania agresora i znaczenia pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za zbrodnie wojenne”.

– Podziękowałem za niezachwiane wsparcie Stanów Zjednoczonych dla narodu ukraińskiego, zarówno w sferze finansowej, jak i bezpieczeństwa – zaznaczył prezydent Ukrainy.

Joe Biden zapewnił o swoim wsparciu dla okupowanego kraju i zdradził szczegóły pakietu pomocy wojskowej wartego 3 mld dolarów. Ponadto gratulował Zełenskiemu z okazji dnia niepodległości.

O szczegółach poinformowała rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre mówiąc, że rozmowa dotyczyła również sytuacji wokół Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Zaapelowała do Rosji o utworzenie strefy zdemilitaryzowanej wokół siłowni, a także o pozwolenie na kontrolę Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Porażka goni porażkę. Rosjanie wysadzili się na własnej minie? [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Aleksandr Dugin. „Mózg Putina” od zawsze chciał zniszczyć Ukrainę. Polskę nazywał „fikcyjnym” państwem

źródło: PAP, wprost.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these