Pomiędzy Borysem Budką a Januszem Korwin-Mikke doszło do sprzeczki. Na oficjalnym profilu Konfederacji w mediach społecznościowych pojawił się wpis, w którym zapewniono, że formacja będzie walczyła o wolność i niepodległość naszego kraju.

Wiadomość ta podirytowała Borysa Budkę, który przytoczył tekst o zmianach prawa aborcyjnego w 2020 roku. Wtedy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że tzw. aborcja eugeniczna nie jest zgodna z ustawą zasadniczą.

– Tak zaciekle walczyli o wolność, że w październiku 2020 roku trybunał Julii Przyłębskiej wydał wyrok skazujący Polki na piekło. Każdego dnia trzeba przypominać, że wszyscy posłowie #Konfederacja podpisali się pod tym wnioskiem. Cierpienie i ból kobiet nie miał dla nich znaczenia – oznajmił Borys Budka na Twitterze.

Słowami byłego lidera PO był oburzony poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke, który uznał, że od dzisiaj nie będzie podawał politykowi PO ręki.

– Rzadko to robię, bo prywatnie jestem dość tolerancyjny. Gdyby ten stek bzdur napisał jakiś dziennikarz, to bym machnął ręką. Ale to jest poseł i prezes partii. Ukończył nawet prawo! Oznajmiam więc z przykrością, że nie będę już tej kreaturze podawać ręki – napisał w mediach społecznościowych lider Konfederacji.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

Borys Budka stwierdził, że zapowiedź Korwin-Mikkego nie zmienia zbyt wiele, ponieważ politycy i tak nie wymienili nigdy uścisku rąk.

– Ale my w życiu nie podaliśmy sobie ręki. Czyli Pana „sankcje” są tak samo trafione i skuteczne jak rosyjskie na Amerykanów. до свиданья! – mówił były lider PO.

Zobacz również: Jarosław Kaczyński: Rosyjska inwazja na Ukrainę musi się skończyć

Zobacz również: Rosyjscy żołnierze błagają o litość i przepraszają Ukrainę. Wyzywają Putina

źródło: Twitter.com

(Visited 354 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj