Donald Tusk pomimo usilnych starań zbiera coraz gorsze notowania swojej pracy. Jego autorytet polityczny staje się słabszy również za granicą. Nowy szef Europejskiej Partii Ludowej został skrytykowany po tym, jak uwieczniono go na zdjęciu z prezydentem USA, któremu celuje palcami w plecy.

Na zdjęciu widzimy również zaniepokojoną twarz kanclerz Merkel, która jest zszokowana zachowaniem Donalda Tuska.

Z powodu tej fotografii na byłego premiera posypały się dziesiątki krytycznych komentarzy polityków, publicystów oraz internautów.

„Donald Tusk postradał zmysły?”, „Może tylko niedojrzały psychicznie?”, „Tusk kompromituje siebie i Europejską Partię Ludową”, „z Tuska wychodzi zwykły prostak”, „wpisuje się w propagandę francusko-niemiecką” — pisali internauci pod niecodziennym zdjęciem, które obiegło świat.

— To niesmaczny gest Donalda Tuska. W dodatku zawierający złowrogą symbolikę – powiedział Piotr Semka. Zdaniem Semki takie zachowanie świadczy tylko o jednym. Donald Tusk jest niedojrzały psychicznie.

— Czemu to zrobił? Czy po to, aby przypodobać się tym, którzy Trumpa nie lubią? Czy po prostu z głupoty? — dziwił się publicysta.

Negatywnym i prześmiewczym komentarzom nie było końca. Kolejni użytkownicy napisali: „Chłopczyna w krótkich spodenkach”, „62 lata na karku, całe dorosłe życie w polityce i takie zagrywki jak z piaskownicy”.

Przeczytaj również:  Oto przywileje, jakie posiada Macierewicz. "Jest szeregowym posłem" [+WIDEO]

To, co zrobił Tusk, jest potężną gafą polityczną — ocenił amerykanista Artur Wróblewski.

Nowy szef Europejskiej Partii Ludowej coraz bardziej się kompromituje. Zalicza kolejne wpadki wizerunkowe, ośmieszając partię, na której czele stanął.

Wielu polityków ocenia, że Tusk praktykuje klasyczny model kabotynizmu, czyli popisywania się przed innymi tanimi gestami. Były polski premier przyjął postać kabotyna, człowieka, który gotowy jest sięgnąć po marne sztuczki, aby tylko zaimponować innym i zyskać uznanie. Jak się przekonuje, nie tędy droga.

źródło: tvp.info

(Visited 86 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj