propolski.pl: Wołodymyr Zełenski

Kiedy skończy się wojna? Wołodymyr Zełenski wskazał możliwy termin

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o możliwym terminie zakończenia wojny. Wskazał przy tym warunki, jakie należy spełnić, by tak się stało. Nie da się ukryć, że ogromną rolę odegrają tu państwa zachodnie.

Prezydent Ukrainy wyjaśnił, że wojna może zakończyć się jeszcze przed upływem tego roku. Niezbędne jest jednak wojskowe wsparcie od krajów zachodnich.

– Jeżeli nasze państwo będzie zjednane, tak jak jest teraz, jeżeli ciężka broń będzie dostarczana odpowiednio szybko przez naszych partnerów i jeżeli szczęście i Bóg będzie po naszej stronie, to my będziemy mogli zrobić bardzo dużo rzeczy do końca tego roku – przekonywał Wołodymyr Zełenski.

– Jestem pewny, że możemy zakończyć wojskową część tej wojny. Bo jeżeli będziemy silni, tak jak mówiłem, to możemy dojść do tego momentu, kiedy Rosji przyjdzie w końcu usiąść przy stole negocjacyjnym – dodał.

Prezydent Ukrainy podziękował Stanom Zjednoczonym za okazane wsparcie i pomoc w tak trudnych chwilach.

– USA pomaga Ukrainie, bardzo pomaga, ale to nie jest wystarczająca pomoc, żeby wygrać – podkreślił Zełenski.

– Chcielibyśmy zobaczyć prezydenta Joe Bidena w Ukrainie. Słyszałem, że popiera ten pomysł. Są pewne sprawy związane z bezpieczeństwem, które stoją na przeszkodzie, rozumiemy to. Uważam, że to pomogłoby Ukraińcom. Ukraińcy wspierają USA, zaufanie mieszkańców Ukrainy do USA jest bardzo duże, tak samo, jak w przypadku Wielkiej Brytanii, Polski i krajów bałtyckich – mówił ukraiński polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosyjski „McDonald’s” nie poda więcej frytek? W kraju zaczyna brakować ziemniaków

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Siergiej Ławrow na szczycie G-20. Nie spodziewał się takich słów [WIDEO]

źródło: Polsat News

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these