Donald Tusk to polityk, którego znają wszyscy. Przewodniczący Rady Europejskiej od dłuższego już czasu błyszczy na arenie międzynarodowej. Ma jednak więcej przeciwników niż zwolenników. Nietrudno zauważyć, że jednym z polityków, którzy czynią sobie złośliwości wobec byłego premiera jest obecny szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Juncker w swoich wypowiedziach żartuje z Tuska i wytyka mu niekompetencję. Podczas czwartkowej konferencji prasowej dotyczącej kandydatur na najważniejsze stanowiska w Unii, Tusk po raz kolejny został wyśmiany. Juncker nie omieszkał dodać swoich pięciu groszy, pogrążając polskiego polityka w poczuciu wstydu.   Jeden z dziennikarzy zapytał Tuska – Panie przewodniczący Tusk, czy Pana nazwisko zostało wpisane na listę kandydatów na przewodniczącego Komisji?   Tusk bez chwili namysłu odpowiedział – Nie.   Ku rozbawieniu wszystkich Juncker dodał: – Na szczęście nie   Mina byłego premiera mówi wszystko. Wiadomo, że Tusk i Juncker mają za sobą burzliwą współpracę, ponieważ Juncker nigdy nie traktował Polaka zbyt poważnie. Zarzucał mu, że zna jedynie angielski i niemiecki, wykorzystując ten fakt na różnych konferencjach prasowych. Szczyt w Brukseli nie przyniósł do tej pory odpowiedzi na pytanie, kto obejmie najważniejsze stanowiska.

Całe nagranie można zobaczyć na stronie Rady Europejskiej.

konferencja Tusk – Juncker i pytanie dziennikarza skierowane do Donalda Tuska czy jego nazwisko jest na liście potencjalnych kandydatów na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej? odpowiedź Junckera – na szczęście nie ???????? mina Tuska bezcenna! pic.twitter.com/qjX4diBqUK— Paweł Senkowski ???????? (@pawel_senkowski) 21 czerwca 2019
(Visited 744 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj