Prezydent USA Joe Biden przyleciał do naszego kraju, by spotkać się z polskimi władzami. Polityk rozmawiał również z amerykańskimi żołnierzami, którzy stacjonują w tym mieście. Wraz z nimi wybrał się do pobliskiego lokalu, by spróbować polskiej pizzy z peperoni i jalapeño.

Wizyta Joe Bidena w Polsce związana jest z narastającym konfliktem na Ukrainie. Przywódca USA wylądował w piątek ok. godziny 14 na lotnisku w Rzeszowie. Nie mógł jednak zobaczyć się z prezydentem Andrzejem Dudą ze względu na niefortunną awarię samolotu. Incydent ten uniemożliwił polskiemu przywódcy pojawienie się na miejscu na czas.

W zastępstwie na płycie lotniska przywitał Joe Bidena minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W następnej kolejności amerykański prezydent spotkał się z żołnierzami 82. Dywizji Powietrznodesantowej.

Joe Biden chętnie zasiadł z nimi do wspólnego posiłku. Na początku spytał, czy dopiero zaczynają obiad, a kiedy usłyszał twierdzącą odpowiedź przysiadł się do stołu. Wówczas żołnierze poczęstowali go pizzą z pepperoni i jalapeño.

– To było zamówienie dla żołnierzy, oni korzystają często z naszych usług i chwalą sobie nasze jedzenie. To była dla nas wielka niespodzianka, że prezydent zjadł naszą pizzę – powiedział właściciel lokalu, dla którego wydarzenie to z pewnością było bardzo emocjonujące.

Przeczytaj również:  Paranoiczne zachowanie Putina na lotnisku. Internauci: "Tchórz" [WIDEO]

– Zamierzamy wykorzystać te fotki i wrzucimy nowy produkt do menu. Na sto procent tę, którą jadł, nazwiemy teraz pizzą prezydenta Joe Bidena. Jestem jeszcze w ciężkim szoku – dodał mężczyzna.

Zobacz również: Fala hejtu po awaryjnym lądowaniu samolotu z Andrzejem Dudą: „Pisdziskie ścierwa nie potrafią…”

Zobacz również: Pilne! Awaryjne lądowanie samolotu prezydenta Andrzeja Dudy. Nici z powitania przywódcy USA Joe Bidena?

źródło: Twitter.com

(Visited 649 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj