Prezydent USA Joe Biden ogłosił nową fazę pandemii i pochwalił się, że na oczach kamer przyjął drugą dawkę wzmacniającą szczepionki przeciwko COVID-19.

– Pandemia się nie skończyła, ale Covid-19 nie kontroluje już naszego życia. Dzięki strategii, którą wdrożyliśmy co do szczepień i testów, jesteśmy w nowym momencie pandemii. To nie znaczy, że Covid-19 się skończył; oznacza, że Covid-19 nie kontroluje naszego życia – powiedział Joe Biden.

W większości miast w Stanach Zjednoczonych zniesiono obostrzenia. Prezydent Biden ogłosił uruchomienie nowej strony rządowej. Za jej pośrednictwem Amerykanie mogą umówić się na przyjęcie szczepienia i zamówić darmowe testy.

Amerykański przywódca na oczach kamer przyjął czwartą dawkę szczepionki Pfizer, po tym, jak minęło pół roku po otrzymaniu trzeciej dawki.

– Słyszałem, że niektórych ludzi widok wbijanej igły zniechęca do szczepień. Jeśli to was dotyczy, przepraszam, ale to w ogóle nie bolało – powiedział prezydent Joe Biden.

WHO opublikowało w środę plan związany z dalszą walką z koronawirusem. Przedstawiono również trzy możliwe scenariusze rozwoju pandemii w tym roku.

– Na podstawie tego, co wiemy teraz, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że koronawirus nadal ewoluuje, ale nasilenie choroby, którą powoduje, zmniejsza się z czasem wraz ze wzrostem odporności z powodu szczepień i infekcji – podkreślił sekretarz generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Przeczytaj również:  Babcia dała księdzu w kopercie 50 zł. Wzruszająca reakcja

Zobacz również: Gowin atakuje PiS: „Partia, która zdecydowała się obrać kurs na narodowy populizm”

Zobacz również: Ławrow: Będziemy dążyć do sprawiedliwego i demokratycznego świata

źródło: DoRzeczy.pl, YouTube.com

(Visited 167 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj