Joe Biden skomentował aktualną sytuację na Ukrainie. Prezydent USA posłużył się dość mocnymi argumentami, określając, w jakim położeniu znajduje się Władimir Putin.

Ukraińskiej kontrofensywie udaje się odnosić kolejne sukcesy militarne. To przysparza kolejnych problemów Rosjanom.

Prezydent Rosji ogłosił wprowadzenie stanu wojennego w Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej, a także w obwodzie zaporoskim i chersońskim.

Swój komentarz zostawił również Joe Biden, który uważa, że decyzja, jaką podjął Putin, potwierdza tylko, w jak trudnym położeniu znalazła się Rosja.

– Sądzę, że Władimir Putin znalazł się w niewiarygodnie trudnym położeniu. Wygląda na to, że jedynym narzędziem, jakim dysponuje, jest brutalne traktowanie poszczególnych obywateli na Ukrainie i próbowanie zastraszenia ich, żeby skapitulowali – wyjaśniał Joe Biden.

Zachowanie Rosjan staje się coraz bardziej chaotyczne i nerwowe.

Zastępca ambasadora Rosji w Narodach Zjednoczonych Dmitrij Polanski zaapelował do Guterresa o „powstrzymanie się od zaangażowania w jakiekolwiek bezprawne śledztwo”.

– W przeciwnym razie będziemy musieli ponownie ocenić naszą współpracę z nim, co raczej nie leży w niczyim interesie. Nie chcemy tego robić, ale nie będzie innego wyboru – ostrzegał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Premier Liz Truss rezygnuje ze swojego stanowiska. Wielka Brytania w chaosie

źródło: DoRzeczy

(Visited 277 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj