propolski.pl: Michniewicz

Jest decyzja ws. Czesława Michniewicza. PZPN wydało oświadczenie

– Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 31 grudnia 2022 roku Czesław Michniewicz przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski – napisano na profilu PZPN na Twitterze.

– W ubiegłym tygodniu Czesław Michniewicz odbył kilka spotkań z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, wiceprezesami oraz zarządem PZPN. W ich trakcie selekcjoner podsumował występ reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze, a także omówił aspekty organizacyjne udziału kadry w mundialu. Po wnikliwiej analizie wszystkich informacji PZPN zdecydował nie przedłużać wygasającej z końcem roku umowy Czesława Michniewicza – dodał Polski Związek Piłki Nożnej.

Do sprawy odniósł się prezes PZPN Cezary Kulesza, który podkreślił, że Michniewiczowi za wysiłki i całokształt pracy należą się podziękowania.

– W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania – przekazał.

PZPN poinformował, że już niedługo rozpocznie się proces wyboru nowego trenera.

– Chcemy, aby w eliminacjach Euro 2024 reprezentację poprowadził trener gwarantujący jej rozwój i realizację zakładanych celów. Nowy selekcjoner musi również poprawić wizerunek drużyny narodowej i odbudować zaufanie kibiców. Nasz wybór musi być przemyślany, dlatego nie będziemy deklarować konkretnych dat prezentacji selekcjonera. Jednocześnie zapewniamy, że wybór nowego szkoleniowca jest dla zarządu PZPN kwestią priorytetową – zaznaczył prezes Kulesza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poćwiartowane ciało 62-latka w bloku. W sprawie zatrzymano syna

źródło: Twitter / onet.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these