Czy papież Franciszek stracił panowanie nad sobą? Podczas ostatniego spotkania z setkami osób na Placu Świętego Piotra w sylwestrowy wieczór doszło do niecodziennego zdarzenia. Nerwowa sytuacja została zarejestrowana przez kamery, a pod filmikami posypała się fala komentarzy ze strony internautów.

Papież Franciszek nie spodziewał się tego, co nastąpi podczas ostatniego wieczora. Zareagował więc w sposób nagły i nieprzemyślany. Gdy Ojciec Święty witał się z setkami ludzi, którzy chcieli złożyć mu noworoczne życzenia, jedna z kobiet chwyciła go za rękę i przyciągnęła do siebie. Franciszkowi się to nie spodobało, a jego grymas twarzy zdradzał, że ewidentnie odczuł w tym momencie ból. Reakcja papieża była mocna i zdecydowana. Bez większego zastanowienia dwukrotnie uderzył kobietę po rękach, by uwolnić się od jej uścisku.

Odpowiedź Ojca Świętego mogła być spowodowana problemami zdrowotnymi, na które cierpi. Od lat ma problemy z chodzeniem po przebytej w przeszłość operacji. W dodatku podeszły wiek, hałas i natłok wrażeń mógł przyczynić się do utraty przez niego cierpliwości.

Krótki filmik szybko obiegł media, a zainteresowani internauci dyskutowali między sobą, czy papież Franciszek postąpił właściwie, czy jednak przesadził.

źródło: nczas.com

(Visited 197 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Ziobro atakuje premiera: "Dlatego nalegałem by Morawiecki nie zgadzał się na warunkowość Funduszu Odbudowy"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj