Jak wynika z oświadczenia majątkowego za 2021 rok, które opublikował Kreml, roczny dochód Władimira Putina wzrósł o 208 tys. rubli w porównaniu do poprzedniego roku.

Majątek Putina robi wrażenie. Rosyjski polityk dysponuje dwoma mieszkaniami i dwiema wołgami. Ma jednak o wiele więcej, niż wynika to z jego deklaracji.

Z oświadczenia majątkowego prezydenta Rosji wynika, że przez rok 2021 zarobił on 10 mln 202 tys. 616 rubli. Jest to trochę ponad 850 tys. rubli miesięcznie.

Gazeta „Komsomolskaja Prawda” przekazała, że jest to niewiele w porównaniu ze „światowymi standardami”. Putin osiąga dochód na poziomie 10,5 tys. dolarów, tymczasem prezydent USA Joe Biden zarabia 33 tys. dolarów.

Jeżeli chodzi o 2020 rok, to Władimir Putin zarobił trochę poniżej 10 milionów rubli. Oficjalnie Władimir Putin posiada: mieszkanie w Petersburgu (77 m2) wraz z garażem (18 m2), mieszkanie w Moskwie o powierzchni blisko 150 m2. Jest również właścicielem dwóch Wołg GAZ M21, których ceny oscylują na poziomie kilkudziesięciu tysięcy zł. Władimir Putin posiada również przyczepę kempingową Skif oraz SUV-a Łada Niva.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosyjski polityk postawił żądania wobec Wołodymyra Zełenskiego. Co odpowiedział prezydent Ukrainy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Finowie wyśmiali rosyjskie wojsko. Wysłali ciągniki pod granicę [WIDEO]

źródło: polsatnews.pl, Interia.pl, Twitter.com

(Visited 325 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj