Rosja zagroziła Finlandii, która próbuje przystąpić do NATO. Tymczasem Finowie wyśmiali rosyjskie wojsko, wysyłając ciągniki pod granicę tego kraju.

Przedstawiciele Rosji ostrzegli, że próba przystąpienia nadbałtyckiego państwa do NATO będzie wiązała się z konsekwencjami. Chodzi o użycie przez kraj Putina broni jądrowej.

— Nie może już być mowy o „wolnym od atomu” Bałtyku — powiedział Dmitrij Miedwiediew, nie ukrywając, że Rosja będzie musiała wzmocnić swoją obronę.

W sieci opublikowano nagranie, które miało wystraszyć Finów. Na wideo pokazano transport rosyjskiego systemu rakietowego nad fińską granicę.

— Takich filmów będzie więcej. Czy warto się tym przejmować? Cóż, moim zdaniem nie. To jest system obrony wybrzeża. Rosja posiada podobne systemy na wybrzeżu Zatoki Fińskiej i w Kaliningradzie. Rosjanie regularnie ćwiczą ich użycie — powiedział generał Pekka Toveri dla dziennika „Iltalehti”.

Finlandia postanowiła odpowiedzieć na groźby Rosji, publikując nagranie, na którym widać wiele ciągników zmierzających w stronę granicy z krajem Putina. W taki sposób Finowie wyśmiali żołnierzy rosyjskich.

— Finlandia trolluje Rosję. Po wiadomości, że armia rosyjska szykuje się do ćwiczeń wzdłuż fińskiej granicy, Finowie wysyłają swoje traktory na granicę — napisała Lesia Vasylenko, parlamentarzystka z Ukrainy.

Przeczytaj również:  Estonia nie kryje przerażenia: „NATO skazują nasz kraj na anihilację”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zadziwiający asortyment w ukraińskich sklepach: „Kupiłam mojemu dziecku”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosyjski polityk postawił żądania wobec Wołodymyra Zełenskiego. Co odpowiedział prezydent Ukrainy?

źródło: Twitter.com

(Visited 868 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj