Rosjanie od początku wojny na Ukrainie ponoszą wielkie straty. Rosyjscy politycy znaleźli kuriozalne wytłumaczenie dla braku spektakularnych sukcesów na froncie.

Siłom rosyjskim udało się jedynie zrealizować jeden cel strategiczny, którym było przebicie korytarza z Rosji na okupowany od 2014 r. Krym. Jednak ofensywa na Kijów załamała się, czego efektem był odwrót wojsk rosyjskich.

Rosjanie zmienili strategię i przygotowali uderzenie w Donbasie. Ono również okazało się fiaskiem. Wojskom Putina udało się zająć trochę terenu, z pewnością jednak liczyli na znacznie więcej.

Absurdalne wyjaśnienia rosyjskich polityków

Konstantin Kosaczew, senator Federacji Rosyjskiej, wraz z Iriną Jarowają, przewodniczącą Dumy Państwowej wskazali rzekomą przyczynę porażek wojsk rosyjskich.

W ich ocenie żołnierze rosyjscy nie mają spektakularnych sukcesów, ponieważ walczą ze zmutowanymi ukraińskimi żołnierzami. Zgodnie z tą teorią amerykańscy eksperci mieli w tajnych laboratoriach tak modyfikować ukraińskich żołnierzy, by zmieniać ich w nadludzkie maszyny do zabijania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Demokracja została zaatakowana w każdym kraju na świecie”. Sting zaprosił na scenę Macieja Stuhra [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Senator Platformy jak Jezus? Izabela Leszczyna odleciała

źródło: Twitter

(Visited 268 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sondaż. Większość Ukraińców uważa, że ich kraj pokona Rosję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj