Właściciel Twittera Elon Musk opublikował zaskakującą sondę, w której spytał internautów, czy dalej powinien kierować Twitterem. Miliarder zapewnił, że podporządkuje się wynikom sondażu.

Na dwie godziny przed końcem głosowania 57 proc. uczestników ankiety odparło, że Musk powinien odejść, natomiast 43 proc. chce by pozostał na stanowisku.

W minionym tygodniu szef Twittera zdecydował o zawieszeniu kont kilku dziennikarzy. Wywołał tym wiele emocji w sieci. Znikło konto należące między innymi do: Donie O’Sullivan z CNN, Drew Harwell z „Washington Post”, Ryana Mac’a z „New York Times” i Micaha Lee z „The Intercept”. Zawieszono także konto serwisu Mastodon, który postrzegany jest jako konkurencja Twittera.

Sprawę skomentowała wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova, która napisała na Twitterze, że „wiadomości o arbitralnym zawieszeniu dziennikarzy na Twitterze są niepokojące”.

– Są czerwone linie. A wkrótce sankcje – mówiła Jourova, zwracając się do Muska.

Jourova powołała się na przepisy, których celem jest lepsza ochrona europejskich użytkowników internetu. KE będzie mogła ukarać platformę w wysokości do 6 proc. rocznego obrotu, a także zakazem działania na unijnym rynku w sytuacji wykrycia poważnych naruszeń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Szacunek i słowa uznania dla naszych sędziów”. Szymon Marciniak zbiera mnóstwo pochwał

źródło: TVN24 / money.pl

(Visited 123 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj