Każdego dnia jesteśmy świadkami zmieniającej się rzeczywistości. Niedługo ani się obejrzymy a za technologią nie będzie można nadążyć. Elon Musk podczas Dnia Sztucznej Inteligencji obwieścił, że już wkrótce czeka nas zawrotna zmiana w codziennym funkcjonowaniu. Szef Tesli przekazał, że już niebawem zajmie się komercyjną produkcją homoidalnych robotów, a właściwie androidów. 

„Tesla Bot” ma mieć wzrost od 5 do 8 stóp, czyli ok. 1,5 m do 2,2 m i wagę 57 kg. — Projektujemy to tak, aby robot nie mógł nas dogonić, a człowiek mógł go szybko obezwładnić — wtrącił rozbawiony Musk.

Dowiadujemy się, że wszelkie informacje o procesach, które zachodzą w maszynie będą pokazywały się na specjalnym ekranie umiejscowionym na jego twarzy. Według biznesmena taki robot mógłby podnosić ciężary o wadze 70 kg i nosić ok. 21 kg, a sam poruszałby się z prędkością ok. 8 km/h.

Musk dodał, że robot będzie używać oprogramowania Autopilot Tesli i będzie wyposażony w osiem kamer, które zasilą całą sieć neuronową. Ta została zaprojektowana tak, by jak najlepiej analizować otoczenie, identyfikować trasy i obrazy, a także rozwiązywać rozmaite problemy.

— Nasze samochody to obecnie na wpół czujące roboty na kołach. Dlatego umieszczanie takiego oprogramowania w robotach ma sens i przyniesie duże zmiany — tłumaczył biznesmen.

— Robot będzie idealnie nadawać się do powtarzalnych i niebezpiecznych dla człowieka zadań, ale prawdziwym eksperymentem byłoby wypuścić androida w świat, bez konkretnego celu. To ma kapitalne znaczenie dla gospodarki, a w przyszłości praca fizyczna będzie wyborem — dodał Musk podczas konferencji, na której ukazano jedynie wizualizację humanoidalnego robota. Jego prototyp będzie gotów dopiero w kolejnym roku.

Wiadomo, że maszyna będzie zrobiona z takich materiałów, jakie firma do tej pory wykorzystywała przy tworzeniu samochodów.

Zobacz również: Skandaliczne słowa Jachiry o Polakach i Żydach. „Okryła się Pani hańbą”

Zobacz również: Frasyniuk brnie w zaparte i nie zamierza przepraszać. „Pułapka PiS-u”

źródło: businessinsider.com.pl, YouTube.com

(Visited 465 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj