Dramatyczne doniesienia z Berlina: Nie ma chętnych do szczepień. Niemcy zamykają ośrodek

Ośrodek szczepień w hali widowiskowo-sportowej Berlin-Treptow pozostanie nieczynny na przełomie roku. Powodem podawanym przez niemieckie media jest niewielka liczba osób, która chce się zaszczepić.

Berlin. Największe, wyposażone w 80 stanowisk centrum szczepień będzie zamknięte od Sylwestra do 3 stycznia. Informacje mediów potwierdził departament zdrowia Berlińskiego Senatu. Portal rbb 24 podaje, że decyzja o tymczasowym zamknięciu placówki zapadła przez wzgląd na zbyt mało osób chętnych do szczepień.

Pierwsze szczepienia w stolicy Niemiec rozpoczęły się w niedzielę 27 grudnia. Hala w Treptow, wyposażona w 80 stanowisk szczepień początkowo szczepiła pracowników domów opieki.

— Jednak nie ma zbyt wielu chętnych — informuje niemiecki dziennik Bild.

— Szczepienia przez mobilne zespoły szczepień w placówkach opiekuńczych i szpitalach trwają. Więcej szczepień dla innych grup ludzi nie jest obecnie możliwe ze względu na ilość (brak) szczepionki — poinformowała tamtejsza administracja zdrowia. — Z tego powodu pozostałe pięć ośrodków szczepień w Berlinie jest gotowych do pracy, ale jeszcze nie działa.

Z kolei dziennik „Tagesspiegel” podaje, że zaplanowane we wtorek otwarcie centrum szczepień na nieużywanym lotnisku Tegel zostanie przesunięte dopiero na drugą połowę stycznia.

— Nie ma wystarczającej ilości szczepionek — twierdzi Partick Larscheid, główny lekarz dzielnicy Reinickendorf. Centrum ma zostać otwarte w połowie stycznia.

Przeczytaj również: Joanna Scheuring-Wielgus wykpiona przez internautów. „Pierwszy raz byłam od dłuższego czasu w…”

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these