Od 15 listopada w Austrii wszyscy niezaszczepieni powyżej 12. roku życia będą musieli żyć w lockdownie. Wynika z tego, że takie osoby nie będą mogły opuszczać domu z wyjątkiem sytuacji, kiedy idą do pracy lub do lekarza.

Obserwujemy, jak w Europie postępuje segregacja sanitarna. Austria jako pierwsza zdecydowała się wprowadzić obostrzenia wyłącznie dla niezaszczepionych. Brytyjski profesor Karol Sikora podsumował, że jest to kompletne szaleństwo, w dodatku zupełnie nieuzasadnione.

Rząd Austrii zapowiedział już, że policja będzie prowadziła kontrole, mające sprawdzić, czy wszyscy nieposłuszni faktycznie siedzą w domach.

Pojawiają się również ostrzeżenia, że Austria wprowadzi godzinę policyjną — tym razem dla każdego, bez względu na to, czy jest zaszczepiony, czy nie.

Sytuację w Austrii skomentował prof. Karol Sikora, który nie krył swojego wzburzenia. Ocenił, że takie postępowanie jest niezwykle dyskryminujące.

— Wdrożenie w Austrii pełnego lockdownu dla osób niezaszczepionych to szaleństwo. Jestem potrójnie zaszczepiony, lecz wiem, że mogę się zakazić i rozprzestrzenić wirusa. Jak u licha ma to zadziałać? Absolutny obłęd — napisał prof. Sikora.

Prof. Sikora jest brytyjskim lekarzem, który specjalizuje się w onkologii. Jest uważany za światowy autorytet w tej dziedzinie. W okresie od 1997 do 1999 roku pełnił obowiązki dyrektora programu WHO ds. walki z rakiem. Jest autorem ponad 300 artykułów naukowych oraz 20 książek o tematyce medycznej.

Przeczytaj również:  Bielsko-Biała. Awantura w kiosku. Doszło do strzelaniny

Zobacz również: Sondaż Kantar: 7 proc. Polaków deklaruje, że ma długi

Zobacz również: Redaktor naczelny Newsweeka obraził polskich mundurowych. Czy poniesie konsekwencje?

Źródło: NCzas.com, Twitter.com

(Visited 1 215 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj