Przewodniczący Koalicji Obywatelskiej i były premier Donald Tusk obchodzi dzisiaj swoje 65. urodziny. Jak się okazuje, polityk ma wielkie powody do radości, bo może zwrócić się do ZUS o wypłatę świadczenia.

Donald Tusk otrzyma dwie emerytury: unijną oraz krajową. Jak ustalił „Super Express”, były szef RE może otrzymać nawet ok. 30 tys. zł miesięcznie. Jest to najwyższe świadczenie, jakie mają do dyspozycji politycy.

Czy lider PO już teraz złoży wniosek o wypłatę emerytury? Tego nie wiemy, jednak „SE” dowiedział się, jak wysoka może być emerytura byłego premiera.

Za pracę w UE Donald Tusk może otrzymać ok. 20 tys. zł emerytury, natomiast jego emerytura w ZUS powinna być warta ok. 10 tys. zł. Łącznie polityk może mieć wypłacane ok. 30 tys. zł.

Donald Tusk znajdzie się tym samym blisko rekordzisty, który dostaje od ZUS ponad 35 tys. zł. Jest to 86-latek, który przez 62 lata pracował przy produkcji ołowiu, cyny i cynku. To najwyższa emerytura w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zaogniona sytuacja w partii KORWiN. Usunięto jednego z członków: „Nie wiem, czy Putin znajduje się w uzasadnienie wyroku…”

Przeczytaj również:  Robert Lewandowski: Wewnętrznie czułem, że awansujemy [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szef Czeczenii Ramzan Kadyrow ogłosił: Mariupol należy do nas

źródło: propolski.pl, onet.pl

(Visited 151 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj