Według „Frankfurter Algemeine Zeitung”, popularnej niemieckiej gazety, to właśnie Donald Tusk ma szansę wspiąć się na kolejny szczyt. Były premier Polski jest faworytem do objęcia stanowiska przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, czyli europejskiej centroprawicy.

Stanowi ono największe ugrupowanie w Parlamencie Europejskim. Są to obecnie niepotwierdzone informacje, jednak niemiecki dziennik już wstępnie o nich donosi. Czy Donald Tusk rzeczywiście zostanie tak wyróżniony?

– Za faworyta uważany jest obecnie polski szef Rady Europejskiej Donald Tusk, który z końcem listopada kończy kadencję na tym stanowisku – czytamy w „Frankfurter Algemeine Zeitung”.

Nowe władze mają być wybrane na posiedzeniu przed szczytem UE w Brukseli. Będzie to miało miejsce już 17 i 18 października. Czy Donald Tusk ma szansę? Wychodzi na to, że tak.

– W Brukseli mówi się, że wybór Tuska i tym samym powrót do obowiązującej do 2013 roku praktyki nominowania na szefa EPL byłego szefa rządu, wzmocni pozycję ugrupowania na europejskiej scenie politycznej. Oczekuje się też, że nie będzie innych kandydatów oprócz Tuska – donosi niemiecki dziennik.

Przeczytaj również:  "Nie pozwolę na eskalację". Mocne słowa niemieckiego kanclerza

źródło: wiadomosci.radiozet.pl, wsensie.pl

(Visited 49 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj