Majątek Donalda Trumpa, po fuzji Trump Media & Technology Group (właściciela sieci społecznościowej Truth Social) i spółki Digital World Acquisition Corp., mógł się powiększyć nawet o 5 miliardów dolarów na sam start.

Nikt, nawet najwięksi przeciwnicy, nie mogą odmówić, że Donald Trump ma głowę do interesów. Jak wiadomo, były prezydent USA dawno został już odcięty od swoich kont na portalach, takich jak Facebook czy Twitter. Dlatego też nie dziwi, że przedsiębiorca postanowił stworzyć konkurencję dla obecnych liderów.

Akcje Digital World Acquisition Corp. jeszcze na początku zeszłego tygodnia kosztowały zaledwie ok. 9 dolarów, a po ogłoszeniu połączenia się z Trump Media & Technology Group ich kurs sięgnął w czwartek 52 dolarów. W piątek jedna akcja była warta nawet 175 dolarów.

Zobacz również: Patryk Jaki ostro: Opozycja to marionetki godzące się na wszystko!

Wielokrotnie w czasie piątkowej sesji przerywano handel Digital World Acquisition Corp. – przede wszystkim z powodu dużej zmienności i ogromnych wahań na giełdzie. Obroty papierami spółki doszły do 13,9 mld dolarów, wyższe tego dnia były jedynie obroty akcjami Tesli Elona Muska (27,9 mld dolarów).

Przeczytaj również:  "Zachowywaliśmy się jak głupcy". Bill Gates o nowej pandemii

Bloomberg wylicza, że sam zainteresowany, Donald Trump, może być właścicielem blisko 58 proc. akcji spółki, co oznaczałoby, że w piątek mógł zarobić jakieś 4,8 mld dolarów na czysto.

Sieć społecznościowa Truth Social będzie odpowiedzią Donalda Trumpa na cenzurę panującą na portalach, takich jak Twitter, Instagram czy Facebook.

Zobacz również: Hiszpania na korridzie ramię w ramię z Polską przeciwko całej Unii wściekłych byków!

Jak wspomnieliśmy, Twitter usunął konto Donalda Trumpa, gdy ten brał udział w wyścigu o fotel prezydencki – tym samym sieć społecznościowa wmieszała się w kampanię i ewidentnie zaszkodziła kandydatowi Republikanów.

Aby nowa sieć społecznościowa, której główną grupą docelową są wolnościowcy i przeciwnicy cenzury, zaczęła działać na skalę globalną, potrzeba jeszcze kilku miesięcy, by dopracować działanie systemu. Donald Trump zarabia na niej jednak już teraz.

Źródło: NCzas.com

(Visited 1 189 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj