Strona główna Świat Donald Trump na muszce Tuska. Szef Europejskiej Partii Ludowej wywołał lawinę kontrowersji: “Nawet Merkel była zszokowana”

Donald Trump na muszce Tuska. Szef Europejskiej Partii Ludowej wywołał lawinę kontrowersji: “Nawet Merkel była zszokowana”

5 min read
0
0
3,447
Donald Trump i Donald Tusk

Donald Tusk opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym prezydent USA Donald Trump jest sugestywnie “wzięty na muszkę” przez szefa Europejskiej Partii Ludowej. Niefortunny żart w kontekście stosunków dyplomatycznych między USA i UE wywołał niemałą burzę w Internecie.

W środę doszło do szczytu NATO w Londynie. Na spotkaniu obecni byli m.in. Donald Trump, Angela Merkel, Justin Trudeau, Emmanuel Macron oraz Donald Tusk. Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, chcąc najpewniej rozładować napięcie, ułożył palce w kształt pistoletu i dotykał nimi pleców prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Reakcje Internetu okazały się mocno krytyczne, a zachowanie Tuska stało się przyczynkiem do szerokiej dyskusji na temat żartobliwych gestów w poważnych rozmowach dyplomatycznych.

“Są żarty śmieszne i nietrafione. Ten z punktu widzenia dyplomacji jest tragiczny”. “Strzelanie w plecy sojusznikom? Ciekawa koncepcja” — pisali internauci. Pojawiły się również zdecydowanie mniej wybredne komentarze typu: “Genów nie oszukasz. Dziadek z Wehrmachtu byłby dumny”.

Użytkownicy Twittera zwracają również uwagę na reakcję obecnej nieopodal kanclerz Niemiec. Ta wydała się być zdziwiona specyficznym “żartem” byłego premiera Polski.

Przeczytaj również: Donald Tusk nie daje o sobie zapomnieć i atakuje prezydenta Dudę: „Nie ma władzy, bo scedował ją na ręce swojego politycznego patrona”

Tusk małpi mózg.

Gepostet von Pitupitu Xmas edition am Donnerstag, 5. Dezember 2019

źródło: Twitter

Reakcja
2
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Świat

Sprawdź również

Greta Thunberg nową ekspertką od koronawirusa. Wystąpi w panelu dyskusyjnym stacji CNN

Szwedzka aktywistka Greta Thunberg stale zyskuje na popularności. Zwolenniczka ekologii i …