propolski.pl: 15 lipca - Dzień bez telefonu komórkowego

Czy wiedziałeś? 15 lipca – Dniem bez Telefonu Komórkowego

Nie każdy o tym wie, ale w piątek, 15 lipca obchodzimy światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Nie jest to formalne święto, jednak internauci o nim pamiętają. Badanie przeprowadzone na zlecenie TVP Vision pokazało, że Polacy chętniej wybierają telewizję zamiast smartfona.

97 proc. polskich gospodarstw domowych posiada telewizor, a połowa z respondentów nawet dwa lub więcej. Polacy chętnie oglądają programy rozrywkowe, a także tradycyjną telewizję i serwisy streamingowe.

Pomimo tego, że technologia wciąż pędzi na przód i na rynku pojawia się coraz więcej zaawansowanych smartfonów, to ponad 40 proc. Polaków i tak woli telewizję jako główne źródło codziennych informacji.

Dlaczego Polacy preferują telewizory?

Przede wszystkim jest to lepsza jakość obrazu niż w przypadku dużo mniejszych smartfonów. Tak odpowiedziało 82 proc. badanych. Istotna jest także jakość dźwięku — przyznało to 81 proc. respondentów.

Ankietowani dodali, że liczy się dla nich jakość połączenia sieciowego – 69 proc. badanych.

– Współczesne telewizory, tzw. smart TV zapewniają możliwość dostępu do Internetu. Dzięki temu umożliwiają oglądanie zarówno tradycyjnej telewizji, jak i korzystanie z internetu i szerokiej gamy aplikacji, w tym serwisów streamingowych i platform VoD. Dzięki temu mamy praktycznie ten sam dostęp do informacji z poziomu telewizora, jak i smartfona. Co więcej, stanowią one domowe centra rozrywki, a oglądanie ich przed dużym ekranem wysokiej jakości pozwala w pełni się zrelaksować czy to samemu, czy w rodzinnym gronie – podkreślił Marcin Habzda, dyrektor generalny TP Vision w Polsce.

Telewizor w każdym domu?

Ankietowani odpowiadali również, że istotne jest umiejscowienie telewizora. 77 proc. przyznało, że telewizor znajduje się najczęściej w salonie, a ponad połowa, że odgrywa ważną rolę w codziennym życiu.

Ponad 47 proc. respondentów zaznaczyło, że chętnie kupi większy odbiornik niż ten, który aktualnie posiada.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje Ivana Trump. Znaleziono ją martwą w mieszkaniu

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Zełenski apeluje o nowe sankcje: Bezkarność terrorystów stanowi zachętę dla innych

źródło: lodzkie.pl, Newseria

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these