Zastępca sekretarza rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew wyjaśnił, że Rosja jest w stanie użyć broni jądrowej. Polityk zdradził, w jakich przypadkach może do tego dojść.

Od pewnego czasu Rosja straszy inne kraje bronią jądrową. Władimir Putin rozkazał postawienie „sił odstraszania armii rosyjskiej w stan specjalnej gotowości bojowej”. Z kolei 2 marca rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że trzecia wojna światowa „będzie miała charakter nuklearny”.

Do sprawy odniósł się były prezydent i zastępca sekretarza rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew. W ocenie polityka Rosja może zdecydować się na użycie broni jądrowej jedynie w czterech sytuacjach.

Pierwsza z nich związana jest z przypadkiem, gdy na teren Rosji trafi obca broń jądrowa. Jest to możliwe również w sytuacji jakiegokolwiek użycia broni jądrowej przeciwko Rosji albo jej sojusznikom.

Trzecia sytuacja dotyczy „ingerencji w infrastrukturę krytyczną, w wyniku której rosyjskie siły odstraszania nuklearnego zostaną sparaliżowane”. Czwarta opcja zakłada, że Rosja użyje tego typu broni „w przypadku aktu agresji na Rosję lub jej sojuszników, w wyniku którego byt kraju byłby zagrożony”.

Zobacz również: Prezydent Duda spotkał się z żołnierzami: Polski żołnierz to sprawdzony sojusznik

Przeczytaj również:  Tragiczny wypadek nieopodal Zielonej Góry. Nie żyje ojciec i jego córka

Zobacz również: Siergiej Szojgu trafił do szpitala? „Miał atak serca”

źródło: wp.pl, o2.pl

(Visited 672 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj