W obliczu aktualnych wydarzeń na Ukrainie wielu z nas doświadcza stresu i niepokoju. Ponadto zadajemy sobie pytanie, czy Polska jest zagrożona wojną? Znany ekspert i analityk wojenny Jarosław Wolski rozmawiał z serwisem Weszło.com i udzielił obszernych wyjaśnień w tej kwestii.

Od ponad tygodnia trwa wojna na Ukrainie. Rosjanie zaatakowali ten kraj z wielu stron i wciąż koncentrują się na zdobyciu najważniejszych miast i ośrodków licząc na zwycięstwo.

Siły rosyjskie były początkowo bardzo pewne siebie, życie jednak wszystko zweryfikowało i konflikt znacząco rozciągnął się w czasie. Putin, licząc na wojnę błyskawiczną i pokonanie Ukraińców z zaskoczenia zdaniem ekspertów poznał już smak porażki.

Wielu Polaków obserwując zmagania naszego wschodniego sąsiada, zadaje sobie pytanie: „Czy Polsce grozi wojna?”

Jarosław Wolski, analityk wojenny jest ostatnio częstym gościem w mediach. Specjalista od wielu lat poddaje analizom wojskowe poczynania Rosjan.

W ocenie eksperta Polska nie znajduje się na celowniku rosyjskiego prezydenta.

– Polska nie jest w żaden sposób na celowniku Rosjan, jeśli chodzi o konflikt konwencjonalny. To scenariusz znajdujący się na kompletnym marginesie prawdopodobieństwa. Po upadku Związku Radzieckiego Rosjanie nigdy nie zamierzali podbić naszego kraju czy nawet go okupować. Jeśli spojrzy się na opinię szeregu rosyjskich autorów, biegłych w temacie wojennym – to jednogłośne stanowisko – obwieścił Jarosław Wolski.

– Nawet w neoimperialistycznych wizjach w oparciu o paradygmat, że trzeba zjednoczyć całe prawosławie wokół Rosji, co najwyżej chciano by stworzyć u nas rząd neutralny, usunąć z NATO, zostawić w UE i pozbawić broni. Tyle. To najbardziej śmiały pomysł na to, co można by kiedykolwiek zrobić z Polską. Agresja konwencjonalna nie była na poważnie rozważana, bo Rosjanie wiedzą, że nie mają na to sił. Oni musieliby się całkowicie zmobilizować, żeby w ogóle pomyśleć o podbiciu Warszawy – dodał mężczyzna.

Zobacz również: Ryszard Legutko bez litości o Brukseli: Unia Europejska nie wyciąga wniosków!

Zobacz również: Były senator PO zmiażdżył Tuska: „Weź się chłopie do roboty”

źródło: weszło.com

(Visited 2 206 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj