propolski.pl: Czeczeni idą po Ukrainę, Rosja potrzebuje ich wsparcia [ZOBACZ WIDEO]

Czeczeni idą po Ukrainę, Rosja potrzebuje ich wsparcia [WIDEO]

W piątek, po modlitwach w centrum miasta Grozny, zgromadziło się 12 tysięcy czeczeńskich mundurowych, którzy udzielili poparcia dla Władimira Putina i jego ruchów związanych z agresją na Ukrainę. Są już materiały przedstawiające Czeczenów, którzy zmierzają uzbrojeni do Ukrainy, bardzo możliwe, że oznacza to osłabienie Rosji w wyniku strat w tej wojnie.

W środę swoją wizytę w Czeczenii złożył gen. Wiktor Zołotow, naczelny dowódca Rossgwardii (federalna służba rosyjska powstała w 2016 roku. Ramzan Kadyrow, jej generał, a także szef republiki Czeczeńskiej i człowiek Putina zapewnił Zołotowa, że ma podległe mu oddziały świetnie przygotowanych jednostek, które są w gotowości do wykonywania rozkazów.

Kadyrow opublikował również zdjęcia modlących się czeczeńskich żołnierzy na tle lasu, prawdopodobnie jest to las pod Kijowem, tak przynajmniej informuje kanał telegramu MASH. Według niego żołnierze są członkami batalionu ”Jug” , a część z nich posiada bordowe berety, charakteryzujące odznakę używaną w specnazie Rossgwardii.

Źródło: Telegram

Ramzan Kadyrow wygłosił przemówienie w centrum Groznego, podczas którego poparł ruchy Władimira Putina, a także przestrzegł prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i jednocześnie radził mu przeprosić prezydenta Rosji, jeśli nie chce zostać byłym prezydentem swojego kraju.

Zebraliśmy się ponownie, aby pokazać, że w pełni popieramy decyzję Naczelnego Wodza i nie zawiedziemy, wykonamy każdy rozkaz, jesteśmy na to gotowi, przygotowaliśmy się, jesteśmy gotowi i my zawsze będzie się przygotowywał. Około 12 tys. (zgromadzonych w Groznym), a według listy mamy 70 tys. ludzi gotowych dobrowolnie walczyć o nasze państwo – powiedział Kadyrow.

Korzystając z tej okazji, chcę udzielić rady obecnemu prezydentowi Zełenskiemu… zanim zostanie byłym prezydentem Ukrainy… Zadzwoń do naszego naczelnego wodza, prezydenta Władimira Władimirowicza i przeproś – radził szef Czeczenii.

Mówi się, że Rosjanie zostali na tyle dotknięci i zaskoczeni postawą Ukrainy, by korzystać z pomocy Czeczenii, którą rządzi człowiek Władimira Putina. Gorszą wersją, którą przedstawiają media, jest szantaż rodzin żołnierzy ukraińskich, który ma sprawić, że Ukraina ustąpi Rosjanom, a wojska z Czeczenii będą narzędziem tej operacji. Illia Ponomarenko, który jest ukraińskim korespondentem wojennym, informuje, że Czeczeni wkroczyli do Buczy, ponad 30 km od Kijowa.

PRZECZYTAJ TEŻ: Biden: Putin wybrał wojnę i będzie musiał ponieść tego konsekwencje

PRZECZYTAJ TEŻ: Wiceszef MSZ: Jeśli reakcja państw zachodnich nie będzie radykalnie ostra, Władimir Putin nie wycofa się z obecnej agresywnej polityki

Źródło: twitter.com, telegram.org, belsat.eu

About the Author

One thought on “Czeczeni idą po Ukrainę, Rosja potrzebuje ich wsparcia [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these