Jak poinformował rzecznik prasowy Trybunału Ireneusz Kolowca, Czechy wniosły skargę przeciwko Polsce ws. rozbudowy kopalni węgla brunatnego Turów do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Kopalnia i elektrownia Turów przynależą do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, która jest częścią PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Zobacz również: Konfederacja i Solidarna Polska połączą siły? Krzysztof Bosak rozwiał wątpliwości

— Czechy wniosły skargę przeciwko Polsce ws. rozbudowy kopalni węgla brunatnego Turów wraz z wnioskiem o zastosowanie środków tymczasowych — przekazał w mediach społecznościowych Ireneusz Kolowca, potwierdzając wcześniejsze doniesienia czeskiego rządu w tej sprawie.

Minister środowiska Czech Richard Brabec pod koniec lutego potwierdził, że pozew jest potrzebny, w celu ochrony czeskich obywateli, ponieważ nasz kraj nie spełnia postulatów Pragi związanych z ochroną środowiska.

Zobacz również: Żukowska odgraża się prezydentowi Dudzie: I na Pana przyjdzie czas

Czechy traktują obecne wydobycie w Turowie jako nielegalne. Minister przyznał jednak, że rozmowy z Polską będą kontynuowane.

— Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu nie jest związany żadnymi terminami, więc nie wiemy, kiedy będzie orzekać. Biorąc pod uwagę powagę sytuacji, wierzymy, że nastąpi to jak najszybciej — poinformował w komunikacie prasowym szef resortu.

Źródło: niezalezna.pl

(Visited 549 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Wrocław otrzymał ofertę dostaw prądu. Na kwotę o ponad 500 procent wyższą niż dotychczas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj