Parlament Europejski pochylił się w środę nad tematem budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej w Puszczy Białowieskiej. W czasie spotkania wyjątkowo intensywnie udzielało się kilku polskich europarlamentarzystów.

Róża Thun stwierdziła, że „sytuacja jest dramatyczna, co było kilkukrotnie omawiane z punktu widzenia praw człowieka” oraz ludzi, których się powstrzymuje przed wkroczeniem na terytorium Polski i Unii Europejskiej. Europosłanka nie przebierała w słowach, mówiąc, że migranci „umierają w tych lasach”.

W pewnej chwili europosłanka posłużyła się fotografią powstającej zapory przy granicy polsko-białoruskiej mówiąc:

– Nie wiem, czy to zdjęcie nie jest zbyt małe – zaczęła, jednak została szybko upomniana. Przypomniano jej, że dużo gorsze obrazy można odnaleźć w sieci.

Thun zarzuciła KE, że nie wykonuje swoich obowiązków, chociażby łamiąc prawa środowiskowe przez budowę muru.

Głos zabrał wówczas Joachim Brudziński, który skwitował, że „poziom infantylizmu, który padał z ust jego przedmówców, sięgał szczytów”.

– Chciałbym państwu uświadomić, z jakimi bzdurami mieliśmy do czynienia, kiedy opisywaliśmy sytuację na granicy polsko-białoruskiej – wtrącił polityk PiS. Po chwili nawiązał do postawy Franciszka Sterczewskiego z KO, przypominając, że w czasie kryzysu migracyjnego biegał na granicy „jak klaun z reklamówkami”.

Ponadto europoseł PiS przytoczył kilka historii, które wydały mu się niepoważne – Ludzie, no opamiętajcie się, są granice głupoty – skwitował.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Parlament Europejski wzywa do interwencji w Polsce! Rezolucję poparła część polskich europosłów

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Henryka Krzywonos sugeruje, że w dekoderach telewizyjnych mogą być ukryte Pegasusy [WIDEO]

źródło: twitter.com, wprost.pl

(Visited 257 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Zamiast nadawać byle co w 1 i 2 programach, TVP powinna skupić się na przygotowaniu społeczeństwa do referendum w sprawie wyjścia z antypolskiego eurosojuza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj