Brytyjski premier Boris Johnson przemówił bezpośrednio do Rosjan mówiąc o zbrodniach wojennych, które popełniono w Irpieniu i Buczy. Na koniec wypowiedział dwa zdania w języku rosyjskim.

– Okrucieństwa popełnione przez wojska rosyjskie w Buczy, Irpieniu i w innych miejscach na Ukrainie przeraziły świat. Cywile masakrowani – rozstrzeliwani ze związanymi rękami. Kobiety gwałcone na oczach swoich małych dzieci. Ciała ordynarnie palone, wrzucane do masowych grobów lub po prostu pozostawiane na ulicy. Doniesienia są tak wstrząsające i obrzydliwe, że nic dziwnego, iż rząd stara się je przed wami ukryć – mówił Boris Johnson.

Brytyjski premier podkreślił, że czyny, jakich dopuścili się żołnierze rosyjscy to plama na honorze Rosji.

– Wasz prezydent wie, że gdybyście mogli zobaczyć, co się dzieje, nie poparlibyście jego wojny. Wie, że te zbrodnie zdradzają zaufanie każdej rosyjskiej matki, która z dumą macha na pożegnanie swojemu synowi, gdy ten idzie do wojska. I wie, że są one plamą na honorze samej Rosji. Plama, która z każdym dniem trwania wojny będzie coraz większa i bardziej nieusuwalna – wyjaśnił brytyjski polityk, który zakończył swoje przemówienie w języku rosyjskim.

– Wasz prezydent jest oskarżony o popełnienie zbrodni wojennych. Ale nie mogę uwierzyć, że działa w waszym imieniu – powiedział Johnson.

Zobacz również: Marek Jakubiak ostro: Przyjrzyjcie się temu, co robią Niemcy

Zobacz również: Krzysztof Jackowski o swojej najnowszej wizji: „Patrzcie, co się dzieje i słuchajcie, co się mówi” [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 351 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj