Założyciel Microsoftu i filantrop Bill Gates w ostatnią sobotę oznajmił, że leki na Covid-19 i szczepionki mają być rozdane przede wszystkim potrzebującym. Dodał przy tym, że nie powinny być zastrzeżone wyłącznie dla tych, którzy „zaoferują najwyższą cenę”.

— Potrzebujemy liderów do podejmowania trudnych decyzji dotyczących dystrybucji opartej na kapitale, a nie tylko na czynnikach rynkowych — mówił Gates podczas zdalnej konferencji Covid-19 organizowanej przez Międzynarodowe Towarzystwo AIDS.

Miliarder przestrzegł przed zbliżającą się, jeszcze gorszą pandemią.

— Jeśli pozwolimy, aby leki i szczepionki trafiły do ​​oferenta, który zaoferuje najwyższą cenę, zamiast do ludzi i miejsc, w których są one najbardziej potrzebne, będziemy mieli dłuższą, bardziej niesprawiedliwą, bardziej śmiertelną pandemię — stwierdził filantrop.

Światowa Organizacja Zdrowia oświadczyła, że 21 kandydujących szczepionek jest na obecnym etapie w fazie testów na ochotnikach. Zatem wynalezienie właściwej szczepionki zbliża się już wielkimi krokami.

źródło: pantarhei24.com

(Visited 95 times, 2 visits today)
Przeczytaj również:  Gasiuk-Pihowicz napisała na Twitterze o kilka słów za dużo. Internauci każą jej usunąć konto: "Mamy do nich dorównać?", "Jesteś głupia!"