Bill Gates to bez wątpienia jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Miliarder przekazał właśnie 20 mld dol. dla fundacji charytatywnej, którą prowadzi on i jego była żona Melinda.

Przedsiębiorca postanowił zwiększyć wysokość corocznych wydatków Bill & Melinda Gates Foundation na rzecz m.in. walki z ubóstwem na świecie. Postanowił również zawalczyć o podniesienie standardów życia w krajach Trzeciego Świata.

W mediach społecznościowych poinformował, że w najbliższym czasie chce przekazać na rzecz fundacji większość swojego majątku.

Miliarder ogłosił na swoim blogu, że oddaje nawet 20 mld dolarów dla Bill & Melinda Gates Foundation. Zależy mu, by dzięki temu zwiększyć roczne wydatki na działalność o 50 proc. do 9 mld dol. w 2026 r.

— Wielkie kryzysy naszych czasów wymagają od nas wszystkich, abyśmy robili więcej — mówił Gates, komentując m.in. pandemię koronawirusa, temat zmian klimatycznych, czy wojnę na Ukrainie.

W ocenie Gatesa takie sytuacje, jak szalejąca inflacja, wymagają zdecydowanych działań, a przede wszystkim inwestowania w najważniejsze obszary fundacji, chociażby w edukację, zdrowie, czy równość płci.

Gdy Gates zdecyduje się przekazać fundacji praktycznie cały swój majątek, będzie to równoznaczne z tym że zniknie z listy najbogatszych ludzi na świecie. Aktualnie zajmuje czwarte miejsce z majątkiem wartym 114,8 mld dol.

Przeczytaj również:  Archeolodzy znaleźli bardzo starą mumię. Była pokryta płatkami złota

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kolejne problemy w Platformie Obywatelskiej? „Tusk się niepokoi”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trwa sezon grzybowy. Trzeba jednak uważać: „Konsekwencje mogą być bardzo poważne”

źródło: Reuters

(Visited 501 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj