propolski.pl: Biden

Biden nie wytrzymał i nakrzyczał na Zełenskiego

Prezydent USA Joe Biden zdenerwował się na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Chodzi o jedną z rozmów telefonicznych, jaka miała miejsce w czerwcu. O szczegółach informuje telewizja NBC News. Prezydent USA miał być sfrustrowany prośbami o kolejne dostawy broni.

Do sytuacji tej miało dojść w czasie czerwcowej rozmowy polityków. Biden poinformował Zełenskiego o zatwierdzeniu kolejnego pakietu pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 1 mld dolarów.

Zełenski miał mówić o dodatkowym sprzęcie, który jest potrzebny Ukrainie, a którego nie otrzymuje. To właśnie miało zdenerwować amerykańskiego prezydenta.

Biden miał przyznać, że problemy związane ze sprawami obronnymi poruszył za sprawą wojskowych kanałów.

Zdaniem NBC News przyczyną podenerwowania Bidena była świadomość, że wsparcie Kongresu oraz amerykańskiego społeczeństwa dla Ukrainy może stopniowo słabnąć.

Od czerwcowej rozmowy relacje obu polityków poprawiły się. Zełenski przypomniał o swojej wdzięczności dla USA na Twitterze. Od początku wojny na Ukrainie administracja Bidena zaakceptowała 24 pakiety uzbrojenia dla Ukrainy. Kosztowały one łącznie 18 mld dolarów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Złe wiadomości ws. Roberta Lewandowskiego. Wydano oświadczenie

źródło: TVP.Info / tysol.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these