Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek był gościem na antenie RMF FM i wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej.

– Nie ma na horyzoncie żadnych przeszkód, które by uniemożliwiały naukę stacjonarną – ocenił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Dane przekazane przez Ministerstwo Zdrowia wskazują na powolny spadek liczby nowych zakażeń COVID-19. Tymczasem w mediach coraz częściej pojawiają się wątpliwości odnośnie zniesienia obostrzeń.

Wcześniej temat ten poruszano w programie „Sedno sprawy” Radia Plus, gdzie gościem był rzecznik rządu Piotr Müller.

– Jeżeli taka tendencja by się potwierdzała, to w marcu możemy mówić o luzowaniu obostrzeń, jak daleko idących, to już trudno powiedzieć na ten moment – oświadczył rzecznik.

Ponadto przypomniał, że w dalszym ciągu obowiązują limity dla imprez masowych. Dodał, że już w kolejnym miesiącu będzie miało miejsce stopniowe zdejmowanie restrykcji.

Do aktualnych przepisów odniósł się minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który był gościem na antenie RMF FM.

– Myślę, że tak, że to było ostatnie zdalne nauczanie. Nie ma na horyzoncie żadnych przeszkód, które by uniemożliwiały naukę stacjonarną, ale przypomnę, że uczniowie w tym roku szkolnym mieli dużo więcej szczęścia, niż w poprzednim roku, bo 90 do 95% czasu, spędzili na nauce stacjonarnej – oświadczył minister w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

Przeczytaj również:  Zaskakujący sondaż. Konfederacja staje się trzecią siłą

Zobacz również: Papież Franciszek: Tak, psy i koty zastępują dzieci

Zobacz również: Prof. Bogdan Musiał: Niemcy są sojusznikami Putina, robią wszystko, żeby Ukraina się nie mogła bronić

źródło: Twitter.com

(Visited 201 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj