propolski.pl: Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan nie odpowie za obrazę Straży Granicznej. Sąd zdecydował

Sąd Rejonowy w Pruszkowie umorzył sprawę przeciwko aktorce Barbarze Kurdej-Szatan. Została ona oskarżona o zniesławienie Straży Granicznej. Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała, że złoży w tej sprawie zażalenie.

– Sąd Rejonowy w Pruszkowie postanowieniem z dnia 6 grudnia 2022 r. umorzył postępowanie przeciwko oskarżonej Barbarze K.-S. uznając, że czyn zarzucany oskarżonej nie zawiera znamion czynu zabronionego – przekazała Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Dodała przy tym, że postanowienie to jest nieprawomocne.

– Stronom przysługuje zażalenie do Wydział Odwoławczego Sądu Okręgowego w Warszawie – wyjaśniła sekcja prasowa.

– W ocenie oskarżyciela publicznego publikacja wpisu, w którym oskarżona posługuje się określeniami „maszyny bez mózgu i serca” oraz „mordercy” w stosunku do Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy wykonujących obowiązki ustawowe w zakresie ochrony granicy RP na odcinku polsko-białoruskim zniesławiła podmiot zobowiązany do ochrony granic państwa i jej funkcjonariuszy – podkreśliła prok. Aleksandra Skrzyniarz.

– Wskazana wypowiedź w żadnej mierze nie mieściła się w granicach wolności słowa. Fakt, że była ona emocjonalna, nie wpływa na ocenę znamion zarzucanego czynu – dodała.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niegrzeczne zachowanie syna Messiego. Tak postąpił w czasie meczu [WIDEO]

źródło: tysol.pl / TVP.Info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these