Na jednej z amerykańskich uczelni odbyła się prelekcja profesora Normana Finkelsteina. Jednym z tematów podjętych w trakcie burzliwej dyskusji ze studentami była kwestia Izraela oraz jego kontrowersyjnej polityki segregacji.

Profesor Norman Finkelstein znany jest głównie ze swojej publikacji „The Holocaust Industry”. Opisuje w niej mechanizmy wykorzystywania Holokaustu dla korzyści finansowych. Finkelstein, pomimo żydowskiego pochodzenia, nazywany jest antysemitą. Nie inaczej było podczas wykładu ze studentami amerykańskiej uczelni.

Podczas pańskiego wystąpienia, dokonał pan wielu przyrównań Żydów, w tym pewnych osób z widowni, choć nie wszystkich Żydów, ale zwłaszcza tych na widowni, do nazistów. Takie porównania są ekstremalnie obraźliwe dla osób, które są Niemcami. A także dla tych osób, które cierpiały pod rządami nazistów przekonywała zapłakana studentka.

Ja się tym już więcej nie przejmuję. Naprawdę odparł stanowczo profesor. Nie lubię czegoś takiego i nie przejmuję się krokodylimi łzami. Krokodylimi łzami podkreślił.

Odpowiedź naukowca wywołała poruszenie wśród młodocianej publiczności. Pod adresem Finkelsteina wykrzywiano obelgi, starano się go również zagłuszyć. W końcu uczonemu puściły nerwy.

Pozwólcie mi dokończyć! Pozwólcie mi powiedzieć. Niech pan posłucha. Pozwól mi dokończyć. Proszę pana. Nie lubię przed widownią grać kartą holokaustu, ale teraz czuję się zmuszony. Mój ojciec był w Auschwitz. Moja matka… ZAMKNIJ SIĘ! wrzasnął Finkelstein.

Moja matka była w obozie koncentracyjnym Majdanek. Każdy członek mojej rodziny ze strony ojca… kontynuował wypowiedź.

Żydzi nie podjęli walki z Niemcami! krzyknął ktoś z publiczności.

Każdy członek mojej rodziny po obu stronach został zamordowany. Oboje rodziców uczestniczyło w powstaniu w warszawskim getcie. I to dokładnie z powodu tej lekcji, której rodzice udzielili mi dwójce mojego rodzeństwa, nie będę milczał gdy Izrael popełnia zbrodnie przeciwko Palestyńczykom. Uważam za godne pogardy używanie ich cierpienia i męczeństwa do usprawiedliwiania tortur, brutalizacji i niszczenia domów, jakiego codziennie dopuszcza się Izrael względem Palestyńczyków stwierdził Norman Finkelstein.

Nie zgadzam się więcej na bycie zastraszanym lub terroryzowanym przez łzy. Jeśli masz w sobie serce, powinnaś płakać nad Palestyńczykami! zwrócił się profesor do rozhisteryzowanej studentki.

Przeczytaj również: Lekarz i TVN24 chcieli udowodnić skuteczność maseczek… Podczas biegania. Internet ich zmiażdżył: „Robią z nas idiotów!”

Przeczytaj również: Dramat julki. Jej chłopak dopuścił się wobec niej „biernej agresji”, bo wstawiła zdjęcie z „kolegą”. „Wariatka, ale ten koleś to zwykła pi**a”

Źródło: Facebook

(Visited 8 910 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

  1. Prof. Finkelstein powinien być uznany za największego obrońcę PRAWDY, a tymczasem szkaluje się Go, kiedy tę prawdę głosi. A już słowa, że to jacyś mityczni naziści, a nie po prostu Niemcy są winni holokaustowi powinny być prawnie zakazane. No, ale czegóż wymagać od wybitnej amerykańskiej młodzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj