Wielu z nas zapomniało o temacie morderczego wirusa, który sieje spustoszenie praktycznie na całym świecie. Okazuje się, że władze Austrii zdecydowały o wprowadzeniu lockdownu dla wszystkich niezaszczepionych osób.

Czwarta fala, którą straszono również w Polsce, zaczyna zbierać żniwo również w Austrii. Tam siedmiodniowa zachorowalność na 100 000 mieszkańców wzrosła do poziomu około 815. W najgorszym położeniu są prowincje Salzburg oraz Górna Austria.

Decyzję o wprowadzeniu lockdownu dla niezaszczepionych podjęli kanclerz federalny Alexander Schallenberg oraz szefowie krajów związkowych.

Niezaszczepieni będą mogli wyjść z domu lub mieszkania jedynie z ważnych powodów, takich, jak zakupy, praca, czy wizyta u lekarza. Kwestia ta będzie dotyczyła nawet dwóch milionów osób, czyli jednej czwartej populacji.

Lockdown nie będzie dotyczył osób zaszczepionych, dzieci poniżej dwunastego roku życia i tych, którzy wyleczyli się z zachorowania w ciągu ostatnich 180 dni. Obostrzenia nie będą dotyczyły uczniów, którzy przechodzą regularne testy.

Jak rząd zamierza przestrzegać tego rozporządzenia? Prawdopodobnie przez kontrole wyrywkowe. Jak potwierdza wiele nagrań w mediach, obywatele Austrii aktywnie sprzeciwiają się nowym restrykcjom.

Zobacz również: Putin wykorzysta kryzys migracyjny, by dokonać ataku zbrojnego? „Bardzo prawdopodobne”

zobacz również: Krzysztof Jackowski o kryzysie na granicy z Białorusią: „Rząd powinien zastanowić się, co jest grane”

Źródło: YouTube.com, money.pl, rmf24.pl

(Visited 737 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj