Istnieje prawdopodobieństwo, że Asteroida 99942 Apophis za ok. 10 lat uderzy w Ziemię, a my jako ludzie nie jesteśmy w stanie zbyt wiele na to poradzić.

Miliarder i wynalazca Elon Musk nie ma wątpliwości, że może to oznaczać PRAWDZIWY koniec świata. Oznajmił, że dołoży wszelkich starań, by uratować ludzkość. Jak zamierza to zrobić?

Czy to kolejny scenariusz do taniego filmu katastroficznego? Niestety nie. Problem istnieje i jest realny.

— Jeśli asteroida 99942 Apophis uderzy w Ziemię, to może oznaczać koniec świata — zapowiedział Elon Musk. Przedsiębiorca przypomniał burzliwą historię naszej planety, kiedy asteroidy zderzały się z Ziemią i doprowadzały do śmierci wielu stworzeń.

Miliarder zaapelował do rządów państw, by poważnie pochyliły się nad tym problemem i przeznaczyły fundusze na opracowanie technologii ratunkowej. Zdaniem Elona Muska, ludzkość w przyszłości musi doprowadzić do tego, by stać się cywilizacją międzyplanetarną.

Wizjoner już rozmyśla o budowie pierwszych baz, początkowo na Księżycu, a potem na Marsie. Dzięki temu rozwiązaniu nasz gatunek miałby szansę przetrwać kataklizmy.

Miliarder z pełnym przekonaniem przygotowuje się do stworzenia misji ratunkowej i nie rzuca słów na wiatr. Uważa, że mieszkańcy baz pozaziemskich mogliby później powrócić, by odbudować zniszczenia na Ziemi. Zdaniem Muska, ludzkość powinna zapisać wspomnienia na specjalnych nośnikach i ukryć w jaskiniach na obcych planetach.

Rakieta Falcon-9 wyniesie w przestrzeń kosmiczną misję DART. W jej ramach NASA będzie usiłowała doprowadzić do zderzenia pojazdu kosmicznego z planetoidą. Jak więc widzimy, problem ten nie jest wyssany z palca.

Musk na poważnie rozważa perspektywę stworzenia baz na księżycu, a pomysł ten chce zrealizować już w 2025 roku z pomocą statku Starship.

Ponadto do 2030 roku zaplanował zrealizować pierwszy załogowy lot na Marsa.

Zobacz również: Kolejna aktorka pojechała na granicę polsko-białoruską: „To polski las, w którym umierają ludzie” [WIDEO]

Zobacz również: Rusin zaatakowała Ziemkiewicza za „niemoralne słowa”. Publicysta odpowiedział

Źródło: Interia.pl, NCzas.com, o2.pl

(Visited 7 214 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj