Angela Merkel pełni obowiązki kanclerz Niemiec od 16 lat. Ten stan rzeczy ulegnie zmianie już w przyszłym miesiącu, kiedy odbędą się wybory do Bundestagu. Merkel zdążyła już zrezygnować z bycia przewodniczącą CDU, a przy okazji zapowiedziała, że nie będzie ubiegała się o kolejną kadencję na dotychczasowym stanowisku.

Szefowa niemieckiego rządu po raz ostatni jako kanclerz Niemiec przyjechała do Moskwy na pożegnalną wizytę z Władimirem Putinem. Prezydent Rosji jeszcze przed spotkaniem przyznał, że chociaż jest to pożegnanie, to nie znaczy, że rozmowa nie może być konkretna i merytoryczna. Merkel oceniła, że z rosyjskim przywódcą wiele ją różni, jednak cieszy się, że ze sobą rozmawiają. Z okazji ostatniej wizyty w Moskwie Putin wręczył kanclerz Niemiec bukiet kwiatów.

Szefowa niemieckiego rządu sama złożyła wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza przed Murem Kremlowskim. Wszystko po to, by upamiętnić 80. rocznicę niemieckiej napaści na ich sojusznika, ZSRR.

Polityk w rozmowie z Władimirem Putinem poruszyła takie kwestie, jak Afganistan oraz Libia. Wspomniała również o społeczeństwie obywatelskim oraz organizacjach międzynarodowych.

Przeczytaj również:  Smutne nagranie z rodzinnego pożegnania. Rosjanin musi jechać na front [WIDEO]

Putin zaznaczył, że Merkel, która opuszcza urząd kanclerza Niemiec, zawsze będzie gościem mile widzianym w Rosji. — Nasze poglądy nie zawsze były zbieżne, ale dialog między nami zawsze był szczery — podkreślił.

Zobacz również: Gowin atakuje premiera: „Głosowałbym za odwołaniem Morawieckiego”

Zobacz również: Donald Tusk dostał mocne pytanie o Nowaka. Nie potrafił ukryć nerwowej reakcji [WIDEO]

źródło: stefczyk.info, YouTube.com

(Visited 596 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj