Popularny historyk Timothy Snyder skrytykował politykę Niemiec wobec Rosji. Niemcy wciąż nie mogą zdecydować się, jak postąpić ws. wojny na Ukrainie. Berlin sprzeciwia się zaostrzeniu sankcji na Rosję, jednocześnie Niemcy oskarżani są o finansowanie reżimu Putina przez wiele lat.

Snyder stwierdził, że Niemcy od wielu lat pouczały Ukrainę ws. faszyzmu, natomiast gdy faszyzm nadszedł, to wyszło na jaw, że finansuje go Berlin. Popularny historyk nie szczędził mocnych słów w tej kwestii.

– Przez trzydzieści lat Niemcy wykładali Ukraińcom faszyzm. Kiedy faszyzm faktycznie nadszedł, finansowali go Niemcy, a Ukraińcy zginęli walcząc z nim – przyznał Snyder w mediach społecznościowych.

Zastępca inspektora generalnego Bundeswehry gen. Markus Laubenthal zanegował wypowiedź ambasadora Ukrainy w Berlinie, jakoby Niemcy miały dostarczyć dla stolicy Ukrainy część swojej broni ciężkiej. W ocenie wojskowego „ograniczyłoby to zdolność operacyjną niemieckiej armii w ramach zobowiązań wobec NATO”.

– Nie mielibyśmy już możliwości reagowania na nieprzewidziane sytuacje, a to znacznie osłabiłoby naszą obronę – powiedział Laubenthal. Jak wyjaśnił, bojowe wozy piechoty Marder, o które wnioskowała Ukraina, nie mogą być przekazane.

Przeczytaj również:  Łukaszenka nie wytrzymał ws. Ukrainy. „Zostanie całkowicie zniszczona”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Propagandysta Putina groził w rosyjskiej telewizji: Będziemy miażdżyć mieszkańców krajów NATO

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Le Pen w czasie debaty: „Chcę, aby Komisja Europejska okazała szacunek suwerennym narodom”

źródło: Twitter.com

(Visited 144 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj