Trzy tysiące ochotników z USA postanowiło dołączyć do legii cudzoziemskiej i wesprzeć Ukrainę w walce z Rosją. Wśród śmiałków znaleźli się także weterani innych wojen.

Inwazja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę to aktualnie temat numer jeden w mediach. Wiele krajów oferuje Ukrainie pomoc, jednak żadna armia nie wkroczyła na jej teren, by wesprzeć jej żołnierzy. Zaatakowana Ukraina nie należy do NATO, dlatego też interwencja krajów należących do Sojuszu mogłaby wywołać jeszcze większy gniew Putina.

Ukraina nie została jednak całkiem sama. Wiele państw przekazało ukraińskim żołnierzom broń, środki finansowe i pomogło przede wszystkim niewinnym cywilom cierpiącym w tym konflikcie.

Prezydent Ukrainy ogłosił utworzenie legionu cudzoziemskiego dla wszystkich osób z zagranicy, które będą chętne, by wesprzeć okupowany kraj. Co należy zrobić, by dołączyć do specjalnej armii? Jak się okazuje, potrzebna jest zgoda kraju, z którego pochodzi konkretna osoba.

Media obiegła informacja o tym, że Amerykanie pomogą Ukrainie w tym najtrudniejszym dla nich czasie. Szczegóły przekazała NEXTA na Twitterze, pisząc, że za Ukrainą wstawią się m.in. ochotnicy z USA.

Wesprzeć ukraińskich żołnierzy planuje nawet 3 tysiące Amerykanów, wśród których są doświadczeni żołnierze doskonale znający realia wojny.

Przeczytaj również:  Kwaśniewski podzielił się informacją dotyczącą swojej emerytury. Takie świadczenie otrzymuje były prezydent

Zobacz również: Policjant wbiegł przed samochody na trójpasmowej jezdni. Internauci w szoku [WIDEO]

Zobacz również: Początek mediacji? Premier Izraela rozmawiał w Moskwie z Putinem

źródło: Twitter.com

(Visited 694 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj